Dnes je 27.5 2019 a slaví svátek Valdemar. Zítra slaví svátek Vilém. Slunce dnes vychází: 05:07:52 a zapadá: 20:59:27.
návrat do kategorie Filmové recenze

Star Trek na Blue Ray discích

15.11 2009 | Petr Čech

Nedávno vyšel nejnovější Star Trek na DVD a Blue Ray. Jak film vypadá? Jak vypadají Blue Ray disky a co všechno na nich najdete.

zvětšit náhled star_trek_001.prev.jpgzvětšit náhled star_trek_002.prev.jpg

Kliknutím na náhled přejdete do galerie fotografií.

přahrát video: Filmová upoutávka.přahrát video: Jak by také mohla vypadat USS Enterprise.

Kliknutím na náhled přejdete do video přehrávače.

Přejít na stranu:

Palubní deník, USS Enterprise, hvězdné datum 7. května 2009

Časová směrnice byla porušena. Historie spojené federace planet a samotné planety Země v jejím středu byla kontaminována naší přítomností a ztrátou části palubních deníků. Zdá se, že se dostaly do nepravých rukou filmového producenta Jeffreyho Jacoba Abramse. Výsadek hlásil filmovou projekci první mise Enterprise.


Od premiéry nového dílu kultovní filmové série Star Trek uběhlo již šest měsíců a všichni fanouškové už se těší na druhý, nebo vlastně dvanáctý film. Celá partička okolo již zmíněného J. J. Abramse opět mlží a odmítá prozradit cokoliv konkrétního a fanoušky tak přivádí k šílenství. Aby nás ještě trochu přišpendlili do křesel, a vydělali ještě víc dolarů, vypustili film na DVD a Blue Ray discích. Enterprise se tak může prohnat i vaším domácím kinem a to dokonce ve vysokém rozlišení. Takže si film můžete zastavit a třeba spočítat všechna okénka na jejím sexy trupu. Ano, s designem tohoto slavného hvězdného plavidla si v Hollywoodu skutečně vyhráli a i když fanouškové chvilku plivali oheň, uklidnili se, když zjistily, že nepřátelská Nerada s pomstychtivým Nerem na svém můstku změnila historii a tím i celý jejich vysněný svět. Vše je nyní jinak. Hvězdná flotila je technicky pokročilejší, i když se celý příběh odehrává ještě před slavným seriálem ze šedesátých let. Jak jinak vyřešit technologický problém, kdy každý z nás má doma na stole počítač, který sice stále nelze ovládat hlasem, ale zdá se být mnohem sofistikovanější, než původní Spockova vědecká stanice. Pohled na blikající panely dnes nikoho nepřekvapí, ale na můstku té nové staré Enterprise vše vypadá sakra pěkně. I když příště by to chtělo malinko míň umělé hmoty. Teď si uvědomuji, že snad v celém filmu neexplodoval žádný ovládací panel! Možná se inženýři hvězdné flotily konečně poučili a přestali ta potrubí s antihmotou protahovat každým počítačovým terminálem na palubě. Efektů chtivý divák si ale užije nejednu explozi ve strojovně. A jako pocta původnímu Star Treku, i zde zemře někdo v červené uniformě. Příběh filmu je zábavný a vše vypadá dokonale reálně. Začátek filmu na vás zapůsobí. Obzvláště pak scéna, kdy Nerada útočí na stařičkou USS Kelvin a trhlinou v trupu je vysáta divákovi neznámá důstojnice Hvězdné flotily. A to ani nemá červené tričko :o) Ale pozor, realisticky roztřesená kamera sleduje její cestu do volného prostoru, kde se jak známo nešíří zvuk. A tak i v kino sále, nebo u vás doma, na okamžik zavládne působivé ticho.

Film se mi líbil, i když jsem měl několik výhrad k příběhu a fyzice (domnívám se, že černá díra nikam nevede a tedy jí nelze prolétnout, ale kdo ví, co s tím udělala Vulkánská rudá hmota). Je to zábavné, reálné, prostě téměř dokonalé a pobaví i nefanouška, nescifistu, dokonce i dlouhonohou blondýnku s velkýma prsama. Fanouška neurazí.

A jak to vypadá s plastovými placičkami, co lze strčit do přehrávače ve vašem obýváku? DVD je taky pěkný, ale pro pořádného chlapa leda dvou diskovou speciální edici ve vysokém rozlišení. Oba disky jsou naplněny úžasným materiálem a ani za jeden večer nestihnete všechno. Naleznete zde film v českém znění (zatím jsem nevyzkoušel, ale těším se na Lucii Vondráčkovou v roli Uhury) a samozřejmě i v anglickém znění s titulky a spoustu bonusů. Tak hurá do krámu, ať vydělají ještě víc doláčů a příště natočí ještě skvělejší Star Trek.

Bonusy:

Odvážně se pouštět…, Obsazení, Nová vize, Hvězdná loď, Vetřelci, Planety, Rekvizity a kostýmy Ben Burtt a zvuky Star Treku, Hudba, Vize Genea Roddenberryho, Vyřazené scény s volitelným komentářem, Simulátor plavidla Hvězdné flotily, Nepovedené záběry, Trailery

Český název: Star Trek
Originální název: Star Trek
Rok výroby: 2009
Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Délka: 127 minut (2:07)
Režie: J. J. Abrams
Hrají: Zachary Quinto, Chris Pine, Eric Bana, Zoë Saldana, Anton Yelchin
Studio: Paramount Pictures

Vaše hodnocení:
Jméno*:
Em@il:
Text*:
Odpovězte na jednoduchou otázku: Kolik má bežný pes domácí ocasů?
Vyberte správnou odpověď*:

* označené položky je třeba vyplnit!

Vaše zprávy:

Dosud nebylo vytvořeno žádné hodnocení.

www.ipita.cz | Petr Čech (c) 2011
TOPlist