Dnes je 27.5 2019 a slaví svátek Valdemar. Zítra slaví svátek Vilém. Slunce dnes vychází: 05:07:52 a zapadá: 20:59:27.
návrat do kategorie Filmové recenze

Blue Ray s Avatarem

22.5 2010 | Petr Čech

Avatar v kinech, to byl nejúspěšnější film všech dob. Udělá takovou díru i do světa domácí zábavy?

zvětšit náhled avatar_01.prev.jpgzvětšit náhled avatar_02.prev.jpgzvětšit náhled avatar_03.prev.jpgzvětšit náhled avatar_04.prev.jpgzvětšit náhled avatar_05.prev.jpg

Kliknutím na náhled přejdete do galerie fotografií.

přahrát video: AVATAR

Kliknutím na náhled přejdete do video přehrávače.

Přejít na stranu:

Od premiéry filmového 3D hitu Jamese Cmerona již uplynul nějaké čas a legendární Avatar obsadil pulty obchodů s plastovými kolečky. Tak jsem se cestou na Kick ASS zastavil v krámku dvě patra pod kinem a odnesl si modrou, plastovou krabičku se zábavou téměř na celý večer. Ještě v obchodě moji pozornost upoutala drobná nálepka, dodatečně nalepená na každé balení Avatara. Drobným písmem na ni stála kouzelná věta: „Tento Blu-ray disk s filmem je v bezvadném stavu a před uvedením na trh prošel přísnou kontrolou kvality obsahu a kompatibility.“ Nutno říct, že podobné nápisy nalepené na výrobcích ve mně nezvyšují důvěru k zakupovanému zboží. Spíše naopak napovídají, že možná něco nebylo v pořádku, protože takové nálepky se na obaly většinou nelepí. V případě modro diskového vydání Avatara se jedná o nedávnou aférku s novou proti pirátskou ochranou, kterou byl tento film vybaven a které znemožňuje jeho přehrávání na starších přehrávačích. Asi minutu jsem zakoupení disku zvažoval, přece jen moje představa o večeru vypadala jinak a rozhodně nebyla o aktualizaci firmwaru v přehrávači nebo shánění vhodného free softu do počítače. Nakonec jsem se rozhodl a s kapkou adrenalinu v krvi disk koupil.

Doma jsem netrpělivě balíček rozbalil a kolečko šupnul jej do mechaniky ještě před tím, než Woknous v mém pécéčku naběhly. Po chvilce bootování jsem kliknul na ikonku mého Power DVD od společnosti CyberLink, které jsem dostal přibalené při zakoupení mechaniky. Pak přišlo tlačítko se šipkou, a světe div se, na displeji počítače se rozsvítilo klasické upozornění, že disk nemáte kopírovat a jinak šířit. Avatar fungoval a tak nic nebránilo znovu se vydat na více než dvou hodinovou výpravu na bájný měsíc Pandora.

A teď k provedení a obsahu celého disku. Design přebalu je kvalitně navržený a ve vaší filmové sbírce neudělá žádnou ostudu. Bohužel se jedná o pouze jednodiskové vydání a tak krabička obsahuje jen jedno kolečko, snad s ještě krásnějším potiskem, než naleznete na krabičce. Trochu mě zklamalo, že Blue-Ray Disk neobsahuje žádné bonusy. V menu naleznete pouze možnost spuštění filmu, nastavení jazyku a titulků a možnost vyhledávání. Samotná úvodní nabídka je doplněna překrásnou a video smyčkou obsahující ty nejpůsobivější záběry Pandory a jejích obyvatel.

Před spuštěním filmu mě čekal ještě jeden drobný problém. Na LCD displeji televizoru jsem nerozpoznával aktuálně vybranou položku v menu. Vybrané položky jsou totiž jen lehce namodralé a možná že i vy se několikrát ukliknete.

Na disku naleznete několik jazykových verzí, všechny umožňují použití domácího kina s reproduktorovou soupravou 5.1 a to i stopu s českým dabingem. Pro citlivky jsou přítomny i české titulky, takže si můžou vychutnat i originální zvuk. Samotnému filmu není co vytknout. Obraz je dokonalý, jen škoda že není 3D. 3D verze časem na český trh dorazí také, ale bude vyžadovat odpovídající hardwarové vybavení.

Na závěr snad již jen drobné zamyšlení nad tím, zda se Avatar ve vysokém rozlišení vyplatí. Cena filmu se na trhu pohybuje kole pěti stovek, což není příliš. No vyrazte si s partnerkou do kina, kupte si popcorn a pití a pětistovku utratíte ani nemrknete a to jen za zábavu na jeden večer…


- Avatar
- SCI-FI, USA - Velká Británie, 2009, 162 min
- Režie: James Cameron
- Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, ...

Vaše hodnocení:
Jméno*:
Em@il:
Text*:
Odpovězte na jednoduchou otázku: Kolik má dobře placený gigolo očí?
Vyberte správnou odpověď*:

* označené položky je třeba vyplnit!

Vaše zprávy:

Dosud nebylo vytvořeno žádné hodnocení.

www.ipita.cz | Petr Čech (c) 2011
TOPlist