Dnes je 4.8 2020 a slaví svátek Dominik. Zítra slaví svátek Kristian. Slunce dnes vychází: 05:42:55 a zapadá: 20:42:06.

články v kategorii:

Vláčky, mašinky a autíčka v Přešticích:

9.4 2017 | Petr Čech

Neslavný návrat

náhled

Ten den bylo skutečně nádherně. Víkend, překrásné počasí, snad nic nemohlo svižnou jízdu na koloběndě pokazit. Až… až na ten hřebík na silnici, co mému přibližovadlu vzal duši. Dlouze si vydechla a pak… Pak jsem tlačil. Z bezstarostné jízdy se stala 18 km dlouhá procházka. Ale dokázal jsem to. Dokázal jsem nenastoupit na vlak a dojít až do dosahu MHD. Cestou si spálil krk a viděl polem se řítící stádo srnčího, fakt velkou rozvodnu elektrického proudu (tu kabel) a první jarní květy. I tak to byl příjemný den.

9.4 2017 | Petr Čech

410 Autíček Jiřího Beneše

náhled

Jel jsem se podívat na vláčky a o kousek dál Dům historie Přešticka pořádal výstavu na velmi podobné téma. Tentokrát šlo o rozsáhlou sbírku modelů autíček. Některé zde vystavované modýlky jsou skutečně vyvedeny k dokonalosti. Jiné se svoji originalitou a vzezřením blíží spíše modernímu umění (veselé parkoviště vozů z plastelíny). V každém případě se bylo na co koukat. Je až neuvěřitelné, co ruce nadšených modelářů dokážou.

9.4 2017 | Petr Čech

Vláčky a Mašinky

náhled

Kulturní a Komunitní centrum v Přešticích před časem (8 – 9.4 2017) hostilo výstavu železničních modelářů a tak jsem si řekl proč se nejet podívat. Ty maličkatý vláčky dají lidem tolik práce. Jsou plné nadšení, trpělivosti a hodin zábavného skládání, lepení a barvení. Plné neuvěřitelných detailů. Nechybějí cestující, domácí zvířata, průvodčí ani krásná dívka trávící slunné odpoledne na břehu jezírka. Jistě není překvapením, že ani tomuto miniaturnímu světu se nevyhýbají výluky. Nikomu ale zpoždění nevadí. Kluci, kteří dnes již nejsou tak mladí, si rádi počkají, až mašinka dojede do stanice a přiveze svůj náklad radosti do bezstarostných dětských očí… a očí Sheldona Coopera!

www.ipita.cz | Petr Čech (c) 2011
TOPlist