Dnes je 3.7 2020 a slaví svátek Radomír. Zítra slaví svátek Prokop. Slunce dnes vychází: 05:05:30 a zapadá: 21:16:19.

články v kategorii:

Hračky:

24.3 2019 | Petr Čech

Kávový stolek

náhled

Uběhla již spousta vody od okamžiku, kdy jsem ve své dílně stvořil super herní kávový stolek. A poté jsem si s ním hrál ve svém starém bytě, a ačkoliv zde byla žena, co by jej raději viděla na nějakém temném místě před zraky návštěv ukrytý. Na rozdíl od ní, stolek mi nadále dělá radost. Video z jeho vzniku jsem dlužil nejen sobě. Byl to rest, který až nyní se podařilo dokončit. Snažil jsem se, aby to nebylo nudných 10 minut. Hezkou zábavu!

31.12 2018 | Petr Čech

Hra o trůny

náhled

V zaměstnání i doma. Tam všude se můžeme setkat s hrou o trůny, když je trůnů příliš málo. Naštěstí, u mě doma je nyní o jeden trůn víc…

13.10 2018 | Petr Čech

Maluju a miluju

náhled

Maluju a milu... Ne, nemiluju. Maluju, protože jsem miloval a maluju, abych opět brzy miloval. Miluji život. A krásné věci. Nádherné zážitky, vzpomínky. Miluji myšlenky na lásku, své sny...

18.9 2018 | Petr Čech

Velká prasečí loupež 2

náhled

Můj poslední výlet úplně nedopadl. A co se vlastně stalo? Mrkněte na krátké video … a na cestách dávejte pozor!

26.5 2018 | Petr Čech

Thorovo kladivo!

náhled

Pokud něco nejde, je třeba použít hrubé síly. Pokud to stále nejde, je třeba použít ještě hrubší síly!

8.4 2018 | Petr Čech

Šťastný let

náhled

Video na téma občas je třeba něco vyhodit – z okna. Je to výrazná úspora času oproti absolvování celé trasy (donést na schodiště, přezout se z pracovní obuvi, otevřít dveře na schody, opatrně přenést do chodby, znovu se přezout do bot na ven, zavřít dveře na schody, otevřít dveře ven, …) s mnohdy nemalým břemenem. A navíc, je z toho docela hezká podívaná.

30.3 2018 | Petr Čech

Magický Polystyren

náhled

Práce pod časovým tlakem a extrémní fyzická aktivita ve mně probudila magickou super moc. Nyní to v průběhu rekonstrukce doslova lítá!

4.12 2017 | Petr Čech

Super Mario Christmas PaperLand

náhled

Tak nám opět započalo Adventní období a sociální sítě budou brzy zahlceny fotografiemi úžasných a krásných Adventních věnců. I já se rozhodl podělit se o radost ze svého dílka, ačkoliv hlavní hvězda mého krátkého filmu tentokrát natáčecí den nepřežila. Ve hrách fakt nejsem žádný borec :o)

5.11 2017 | Petr Čech

Velká prasečí loupež

náhled

Tento víkend jsem doma měl nečekanou, nezvanou a nechtěnou návštěvu. Prasátko se rozhodlo udělat velkou loupež… Prasátko ale bylo zachyceno moji bezpečnostní kamerou a z vězení na mé pohovce se zítra vrátí domů…

16.4 2017 | Petr Čech

Veselé Velikonoce

náhled

Udělal jsem si trochu netradičně kreativní Velikonoce a namaloval si vejce. A ty vejce vám teď rád ukážu, v docela povedeném videu. V hlavních rolích se představí Vejce Darth Veder a Vejce Super Man. A vejce na talíři delší dobu nechci v žádné formě vidět!

23.12 2016 | Petr Čech

Vánoce 2016

náhled

Poslední dny, všude kam se podívám, vidím spoustu překrásné Vánoční romantiky. Město je vyzdobené, na Plzeňské náměstí se ze severního pólu přestěhovala Santova vesnička. A jak můžou vypadat Vánoce u ajťáka, kterému z té zimní nádhery jde hlava kolem? Všelijak… Všem přeji krásné prožití Vánočních svátků. Dobrou chuť u zítřejší večeře a spousty dárečků pod tím nejkrásněji vyzdobeným stromečkem, který již u každého z nás netrpělivě čeká na ten pravý okamžik, kdy bude moci splnit každý tajný sen…

18.6 2016 | Petr Čech

Holo–Frame

náhled

Ve slavném SCI-FI seriálu Star Trek mají holo simulátor. Ve Star Wars mají super Holo Příšero Šachy a na výstavách nejnovějších technologických novinek ukazují třeba třírozměrnou Coca Colu. Jak asi těžké může být vytvoření takového falešného hologramu? Překvapivě to jde poměrně snadno i v domácích podmínkách (ale mohl jsem si vzít alespoň bílý plášť a zahrát si na vědátora). Započala tak dlouhá řada experimentů, řezání plexiskla a jeho lepení a vymýšlení něčeho, o čem by se dala prohlásit slavná filmová věta – „tolik práce a přitom taková blbost“…

11.5 2015 | Petr Čech

3D Puzzle – Made in Malesice

náhled

Při skládání puzzlíků se mnohdy můžete pořádně zapotit. Na videu je můj snad zdařilý pokus. Děkuji Pétě a Honzovi za super dárek, zabavil mě na několik urputných hodin…

27.6 2013 | Petr Čech

Projekt Gilotina

náhled

Slepice kvokají, kokrhají, zobají, kadí a prdí vajčka. A taky spí v kurníku, který je při západu slunce třeba zavřít a po rozednění zase otevřít. Chodit tam, to je otrava. Je třeba zavést automatizaci. Čas na spuštění projektu Gilotina!

27.5 2013 | Petr Čech

Projekt Světluška

náhled

Byla to dlouhá a namáhavá cesta. Byl to boj s Českou Poštou, která nechtěla dodat super výkonnou LED diodu 50W. Fresnelovy čočky neměly přesně odpovídající rozměr a displej nebylo jak přišroubovat. Stálo to spoustu času, námahy a duševního zdraví mého, i mých bližních. Dnes již ale směle mohu prohlásit, že dílo se podařilo a dovolte, abych tímto všem poděkoval. Zvláště pak Kačence za podporu a za to, při mně stála v okamžicích, kdy jsem propadal beznaději. Konečně vám ale mohu představit DIY LED SMART PROJEKTOR Světluška 2.0 (1.0 jsem postavil loni a stál za starou bačkoru)…

4.4 2012 | Petr Čech

Pocket Size

náhled

Známe kozičky špičaté i kulaté, placaté i stojaté, malé, velké, příliš velké a tak akorát do ruky. V tomto článku vám představím zcela nový druh - kozy skákavé.

13.2 2012 | Petr Čech

Ptákovinky, píčovinky a další srandičky

náhled

Znáte také ty drobné krámky plné umělých hovínek, falešných pastiček na myši, upířích zubů, uřezaných prstů, sladkostí co nejsou sladké a všelijakých vtípků, co jsou úplně k ničemu, ale na každé party pomůžou vytvořit tu pravou atmosféru? Ne? Tak čtěte dál. Nebo se alespoň podívejte.

23.4 2011 | Petr Čech

BAGR

náhled

Ocelová ruka, ocelové nohy, ocelové srdce! Takový je BAGR a jeho hrdinný pilot při boji s dravou řekou.

5.3 2010 | Petr Čech

CeBIT 2010

náhled

Jeden z nejznámějších IT veletrhů na světě, CeBIT, každoročně pořádaný v německém Hannoveru. Vrtulník pro voayery, sledování pohybu, elektromobily a 3D na každém rohu. Hostesky, asijské hostesky a zase hostesky. A úplně nej byl ženský fotbálek :) Takový byl letošní CeBIT.

9.2 2009 | Petr Čech

Projektor Nokia 3650

náhled

Bylo by možné z mobilního telefonu vytvořit malý projektor a pak si s ním promítat videa a fotografie?

26.9 2008 | Petr Čech

Noc Vědců

náhled

26. září se v Plzni opět konala noc vědců. Několik zajímavých exponátů si můžete prohlédnout ve fotogalerii z této akce.

16.9 2007 | Petr Čech

Dny vědy a techniky v Plzni

náhled

Fotky a video z letošní (2007) Vědy na ulici. Spousta zajímavostí ze světa vědy a techniky: levitující vláček, spousta robotů a chemický experiment profesora Randy s mentoskou v kole :)

23.9 2006 | Petr Čech

Věda na ulici

náhled

Před časem jste mohli v Plzeňských ulicích potkat spoustu vědců a myslitelů. Prohlédněte si pár obrázků z těchto setkání.

www.ipita.cz | Petr Čech (c) 2011
TOPlist