Dnes je 7.12 2019 a slaví svátek Ambrož. Zítra slaví svátek Květoslava. Slunce dnes vychází: 07:50:12 a zapadá: 16:05:47.

články v kategorii:

Konstantinovy Lázně a okolí:

6.7 2011 | Petr Čech

Gutštejn, Krasíkov (Švamberk)

náhled

Zřícenina hradu Gutštejn je jako vystřižená z nějaké staré filmové pohádky. Anebo, hororu? Lešení tam v současné době postavené, spíše evokuje vzpomínku na mučicí nástroje z nepodařeného BDSM porna. Po dokončené rekonstrukci bude ale hrad opět o trochu krásnější a bezpečnější. Romantické údolí, s bublajícím Úterským potokem, je ale krásné i dnes a je velká škoda, že jsme z logistických důvodů nemohli přespat na jeho břehu. Z hradu Švamberk (Krasíkov), do dnešních dnů zbylo o poznání méně. Za naši návštěvu nás ale odměnil vyhlídkou, za kterou by se nemusela stydět kdejaká rozhledna. A proč dnes hrad ze své dřívější krásy nabízí tak málo, i když třicetiletou válku přežil bez úhony? Prý za to mohl kuchař, jenž svoji nepozorností při pečení koblih založil osudný požár.

5.7 2011 | Petr Čech

Konstantinovy Lázně

náhled

Kemp v Konstatinových lázních se nám na jednu noc stal domovem. Pěkná hospůdka, nepříjemná baba v pizzerii a pokerová noc ve stanu. A bylo tam krásně.

5.7 2011 | Petr Čech

Stříbro

náhled

Pod Stříbrem dřív byla kopa stříbra. Bohužel, do štol unikátního dolu se nám proniknout nepodařilo, ale potkali jsme rekonstruovanou vojenskou pevnůstku z druhé světové války. Pán, který se o ni stará, nám podal odborný výklad a povolil fotografování.

www.ipita.cz | Petr Čech (c) 2011
TOPlist