Dnes je 8.12 2023 a slaví svátek Květoslava. Zítra slaví svátek Vratislav. Slunce dnes vychází: 07:51:19 a zapadá: 16:05:33.

další kategorie v kategorii:

Hezká místa 2011


články v kategorii:

Hezká místa 2011:

23.10 2011 | Petr Čech

Pod Malesickou skálou

náhled

Sluníčko na nás vykouklo na celou sobotu a svět byl hned veselejší. Ideální podmínky pro hezkou odpolední procházku s foťákem. Podzimní slunce dokáže překrásně prosvítit les, jak můžete vidět na obrázcích Malesické skály a dalších míst z okolí Křimic.

12.10 2011 | Petr Čech

S Terinkou pod hrází

náhled

Podzim svým ledovým dechem ochladil naše plány na další cyklistické výlety a zatím co venku vytrvale prší, můžete si prohlédnout několik fotek z naší poslední cesty na nedalekou zříceninu hradu Buben. Tentokrát ale nebyl cíl naší cesty samotný hrad, ale spíše podhradí. Jak také jinak, když most přes řeku odnesla povodeň na sklonku minulé zimy. Nedobře také dopadlo známé mlýnské kolo, jehož otáčení, povrzávání a šplouchání zde vytvářelo atmosféru zašlých časů. Na cestu zpět přes obec Újezd nade Mží, jsme se vydali pod mohutnou hrází Hracholuské přehrady těsně před západem slunce.

22.9 2011 | Petr Čech

Cesta pod Třemšín

náhled

Minulý víkend (17.9 – 18.9 2011) jsem se spolu s Přítelkyní vydal na dlouhou a dobrodružnou cestu do okolí jednoho z nejvyšších Brdských vrcholů, Třemšína. Naším cílem nebylo nic jiného, než dětský tábor v Roželově, kde jsme, coby vedoucí oddílu počítačového tábora, v minulosti trávili spoustu prázdninových dnů. Byla to krásná doba, plná pubertálních vtípků a starostí, doba, na kterou se nejlépe vzpomíná právě v místech těchto událostí. I letošní, i když pouze víkendový návrat se vydařil a na kole byl mnohem zajímavější než jindy. Potkali jsme strašidelný statek v Planinách, téměř zabloudili v temném lese (kdo by čekal, že se v září stmívá už po devatenácté hodině) a druhý den podnikli skutečně outdoorovou (a hodně vlhkou) cestu zpět.

12.9 2011 | Petr Čech

Air park Zruč u Plzně

náhled

Mezi krásná místa, která na celé odpoledne zabaví každého kluka, patří i Air park ve Zruči u Plzně. Naleznete zde soukromé museum letectví a vojenské techniky, ve kterém se o své poklady, spolu se synem stará pan Karel Tarantík. Jeho sbírka jistě patří mezi ty nejrozsáhlejší v Česku. Můžete se zde posadit do tanku nebo si v kokpitu legendárního Čmeláka zamávat křidélky. Vyfotit se v motoru oblíbeného hrdiny katastrofických filmů sedmdesátých let – Boeingu 747, vyšplhat na hlaveň samohybného děla nebo si vyzkoušet děsně malou uniformu. Využili jsme možnosti volného focení a všechny naše zážitky pečlivě zdokumentovaly, jako malý bonus jsme na klouzačce pořídili i drobné video.

21.3 2011 | Petr Čech

Malá jarní procházka

náhled

Pár docela pěkných fotek ze sobotní procházky. Většinou fotila Katka a ta má pro výrobu líbivých obrázků vrozený talent…

18.1 2011 | Petr Čech

Povodně v okolí Křimic 2011

náhled

Letošní zima nám ve svém poločase dala šanci zaznamenat pro nás důvěrně známá místa z trochu jiného pohledu. Spolu s Katkou jsme zachytili několik unikátních fotografií z podmáčených Křimic a okolí.

www.ipita.cz | Petr Čech (c) 2011
TOPlist