Dnes je 8.12 2023 a slaví svátek Květoslava. Zítra slaví svátek Vratislav. Slunce dnes vychází: 07:51:19 a zapadá: 16:05:33.

články v kategorii:

Sardegna 2019:

8.10 2019 | Petr Čech

Cagliary. Barumini

náhled

Procházíme uzkými uličkami města starobilého. Vnímáme jeho atmosféru, ruch nedalekého přístavu, vůni moře i nesčetně pokrmů. Uličkami se prodírá nekonečný řetězec aut, řidiči s prstem na spoušti klaksonu svádějí každodenní boj o svoji cestu. S pravidly si nikdo příliš hlavu neláme. Pozdravíme odpočívajíciho pejska a pozvolna kráčíme dál. Parkem, nejkrásnější vyhlídkou, až na okraj nablýskaného světa, kde mezi mosty a dálnicemi s barvami pracují umělci nezvaní. Pohledem na nocí osvětlený přístav zakončujeme další nádherný den, plný objevování. Je čas na návrat.

5.10 2019 | Petr Čech

Porto Giunco

náhled

Přímořské městečko se s námi nejkrásnějším slunce západem loučí. Noc rychle pohlcuje pláže i hory, i plameňáci záhadně se vytrácejí. Jaká dobrodružství asi přinesou nám další dny, v zajetí města pláží a přístavů, úzkých uliček a zdobených chrámů? Možná sny dříve než čas samotný, nám napoví...

3.10 2019 | Petr Čech

Marina di Villasimius

náhled

Tam pod hladinou, v království modrého ticha. Tam pod hladinou, kde vesmírným neznámem je záře místo temnoty. Snadno zapomínáme, pokud oči zavíráme, kde nahoře je a kde dole je. A kam se vydáme, vstříc životu, navštívit samotného Posejdóna... Je čas akorát tak oči otevřít, plout za světlem, nadechnout se.

1.10 2019 | Petr Čech

Capo Carbonara

náhled

Zemi zaplňuje ticho a temnota. Pouze zpěv vln prozrazuje blízkost nekonečného vodního světa. Zlatá barva prvních paprsků, co obzor malují a štěbetání vladců nebeských stane se předzvěstí počátku dalšího svítání. Ostrov se probouzí, aby vyprávěl o věčnosti svých dnů uprostřed moře. Slunce přináší naději na dnešní prožívání vzpomínek z tajných snů.

30.9 2019 | Petr Čech

Villasimius Beach

náhled

Moře a nebe. Dva nekonečné světy, co ve světle zrcadlení nalézají opojení v kráse věčného spojení. Kolik odstínů krásy, můžeme nalézt v modrém nekonečnu. Vlny šíří se napříč planetou, dotýkají se překrásného pobřeží. Kolik odstínů něhy můžeme objevit, když slunce jde spát, když vesmír má náladu se štětcem si hrát a čarovat. Touha po spatření mnohé nutí cestovat, prostorem proplouvat, objevovat a vyprávět nové příběhy...

www.ipita.cz | Petr Čech (c) 2011
TOPlist